PATKA W KULTURZE

Skończyłam animację społeczno kulturalną i edukację medialną na Uniwersytecie Warszawskim. Przydarzyła mi się współpraca z m.in. Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Polskim Radiem czy teatrami: stołecznym Dramatycznym, TrzyRzecze oraz Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu. Współpracowałam z muzykami, dbając o ich PR i organizując koncerty.

W trakcie studiów pedagogicznych obejrzałam setki spektakli - w tym teatru społecznie zaangażowanego, o którym napisałam magisterkę. Wcześniej, w poszukiwaniu miejsca aktorów w kulturze współczesnej, przeprowadziłam kilkanaście wywiadów z aktorami i twórcami teatralnymi. Te rozmowy ukształtowały moje wyobrażenie o teatrze i wyznaczyły cel. Krytyczny, współczesny i bezkompromisowy. Stający w obronie słabszych. Odważny i odpowiedzialny. Teatr, który jest rozrywką, ale zadaje trudne pytania i budzi w nas, widzach, wątpliwości - w 2015 roku taki był mój debiut - "Simy na stażu". To był pierwszy raz, ale będą kolejne. 
Na co dzień pracuję ze słowem: piszę teksty dramatyczne, teksty piosenek dla wokalistów. Czasami współpracuję przy produkcjach wydarzeń kulturalnych. Czytam, rozmawiam z ludźmi, szukam kreatywnych rozwiązań. Zdarza się, że marnuję czas. Wierzę w marzenia i konsekwentnie je spełniam. Mam 25 lat. Zbieram doświadczenia, uczę się na błędach i... uwielbiam to, co robię!
#róbmy #swoje
Patrycja Sawicka

PATRYCJA SAWICKA